Комп’ютерні методи дослідження інформаційних процесів і систем

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2010
Тип роботи:
Звіт про виконання лабораторної роботи
Предмет:
Інформаційні технології
Група:
БІ

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет «Львівська Політехніка» Інститут комп’ютерних технологій автоматики та метрології Кафедра Безпеки Інформаційних Технологій  Звіт Про виконання лабораторної роботи № 1 «Комп’ютерні методи дослідження інформаційних процесів і систем» Львів 2010 (Варіант18) Мета роботи: – ознайомитись з методами уточнення коренів нелініійних рівнянь з одним невідомим. Короткі теоретичні відомості: Нехай задане рівняння: , (1) де  – неперервна функція, визначена на проміжку  і має різні знаки на кінцях цього проміжку, тобто виконується умова  (2) Крім того,  та  – неперервні і зберігають знак на проміжку . Необхідно знайти корінь рівняння (1) із заданою граничною абсолютною похибкою Е. Поширеним методом розв’язку цієї задачі є метод поділу проміжку навпіл, метод хорд, метод Ньютона (дотичних), комбінований метод хорд та дотичних, метод простої ітерації, метод Ейткена–Стефенсона і метод Стефенсона. Завдання: Ознайомитись з основними теоретичними відомостями. Розробити детальну блок-схему алгоритму методу. Написати програму, яка забезпечить розв’язок та виведення на екран результатів роботи. Ввести в комп’ютер програму згідно з отриманим завданням. Здійснити відладку введеної програми, виправивши виявлені помилки. Виконати програму. Текст відлагодженої програми та отримані результати оформити у звіт з лабораторної роботи. вар. рівняння відрізок похибка метод  18 x3 – 3x – 1 = 0 [-2;1] 0,0001 Нютона   Список ідентифікаторів, констант, методів, використаних в програмі та блок-схемі алгоритму: Х0 – змінна, початкове значення функції на початку програми та перед кожною ітерацією, вихідна величина плаваючого типу. а – змінна, нижня межа проміжку, вхідна величина плаваючого типу. b – змінна, верхня границя проміжку, вхідна величина плаваючого типу. Е – змінна, значення абсолютної похибки обчислення, вхідна величина. Х1 – Кінцеве значення функції по викнані кожної ітерації, та програми загалом, вихідна величина плаваючого типу. dE – Значення похибки вна даній ітерації, допоміжна величина. Std::cout<< – метод який забезпечує введення в програму вхідних величин. Cin>> – метод класу STD., який забезпечує зчитування значення з клавиатури. int Main() – метод класу Program, який забезпечує початок роботи програми. Блок-схема:  Остаточна версія програми: #include "stdafx.h" #include <iostream> #include <math.h> int main() { double a,b,E,dE,X1,Xo=0; std::cout<<"vvedit a,b,E: "; std::cin>>a>>b>>E; Xo=a; if(((Xo*Xo*Xo-3*Xo-1)*(6*Xo)<=0)) { Xo=b; } m1:X1=Xo-(Xo*Xo*Xo-3*Xo-1)/(3*Xo*Xo-3); dE=fabs((X1-Xo)); //dE=X1-Xo; //if(dE<0){dE=} if(dE>E) { Xo=X1; goto m1; } std::cout<<"\n X = "<<X1; std::cin>>a; return 0; } Розв’язання в системі Maple: >p:=X*X*X-3*X-1/6*X >fsolve(p,x,-2...1) Результати роботи програми: х=-1.53209 Висновок: На цій лабораторній роботі я ознайомився з методами уточнення коренів нелінійних рівнянь з одним невідомим. Дана програма виконує уточнення методом Нютона і виводить результат на екран.
Антиботан аватар за замовчуванням

28.01.2013 18:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини